Ogłoszenie


#1 2017-04-02 06:29:18

Hyodo1337

http://i.imgur.com/YzRVJ7Y.png

Zarejestrowany: 2017-03-18
Posty: 18
Punktów :   
Pojazd: Zetka Sport 125/50
Wiek: 16

Montaż silnika 125,motetti i Tym podobne wszystko na ten temat!

Cześć ja jako iż mam to za sobą z silnikiem moretti 125 i dużo godzin straciłem w warsztacie to chciałbym się podzielić co zrobiłem żeby żeby każdemu ułatwić sprawę bo dam szukałem pomocy ale o większości rzeczy takich jak moduł zapłonowy nie znalazłem wiec okej co trzeba zrobić na początku : środkowe mocowanie na tylnej ramie odciąć boszem i przerobić na dole mocowanie żeby silnik ładnie wszedł potem po montażu silnika trzeba zająć się montowaniem  stopek,gaźnika itp , to stopki ja rozciąłem na środku i dospawałem na środku z jakieś 3 cm (nie pamietam dokładnie lepiej samemu wymierzyć ) i błala i gaźnik okej reszta tez okej ale co ze sprzęgłem i modułem No to to zamówiłem na Allegro od jednego sprzedawcy za Ok.80zl i moduł ma inne piny to ja wyjąłem wszystkie kabelki z kostki i powpinałem je ale jeśli by się dotknęły to moduł w pizdu wiec ze starego modułu (ja mam ich kilka (spalonych)) wyciąłem od dołu piłką ten krzyżyk co jest po środku i po odcięciu wszedł mi ładnie i iskra była , sprzęgło to raczej każdy umie założyć . Teraz pora na tlumnik z tlumnika to szukałem kolanka od rometa soft 125 ale wszystkie są niedostępne na stronach wiec trzeba własnoręcznie coś zrobić to 40mm o długości około 7-10cm nie pamietam dospawałem  do starego tlumnika ale ja mam wersje sport to nie wiem jak w klasykach . Mocowania zrobiłem z metalu wywiercilem dziurki i boszem wymodelowalem . I jeszcze uszczelki pod tlumnik to znalazłem w warsztacie :D mysle ze wszystko w tym temacie jeśli zapomniałem o czymś napisać to piszcie w komentarzach jestem co drugi dzień na forum .

Ps. Kostka biegów jest na odwrót ze startujecie z piątki a piątka to jedynka ale z tym problemu nie ma ja wyjąłem wszystkie kabelki i sprawdzałem który to który na jakim biegu ;) LwG
A jeszcze jedna rzecz xD z tym otworek pod głowicą to jest odma, odpowietrzanik i to się kupuje na części z 60+zł jak dodałem i można z tym jeździć ja zrobiłem zaślepkę ale planuje zrobić za jakiś miesiąc na lato

Ostatnio edytowany przez Hyodo1337 (2017-04-02 06:38:00)

Offline

 
Liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://brian-ladd.online separator metali nieżelaznych implanty Szczecin walentynki Ciechocinek