Ogłoszenie


  • Index
  •  » Awarie i serwis.
  •  » (Problem) Nie mogę odpalić, biegi sie zacinają i gaśnie po zatrzymaniu

#31 2016-02-06 17:17:59

 RoNdeL

http://i.imgur.com/5lRhRyE.png

10967524
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-06-23
Posty: 864
Punktów :   16 
Pojazd: Astra H GTC
Wiek: 23

Re: (Problem) Nie mogę odpalić, biegi sie zacinają i gaśnie po zatrzymaniu

Tak, dokładnie jeden ciul, bo wymieniłeś dokładnie te możliwości, jakie są też do sprawdzenia w zetce xD
Objawy nie wskazywały jednoznacznie na gaźnik. Mógł to być mankament wyprzedzenia zapłonu, wadliwej świecy, wadliwej cewki zapłonowej, wady w systemie dolotowym. To wszystko mogło być przyczyną w takim samym, jak nie w większym stopniu niż gaźnik. Przez internet na pewno nie jesteś w stanie ocenić tego, co jest w motocyklu uszkodzone. Jako osoba mająca codziennie do czynienia z mechaniką powinieneś to wiedzieć. Nie uważam się za specjalistę, ba, sam przyznałem że nie jestem godnym polegania na moich przypuszczeniach (szczególnie przez internet).
Kazałeś początkującemu koledze polegać na poradnikach pisanych przez ludzi tak samo wiarygodnych jak Ty, czy ja. Tworzysz kolejne pokolenia ludzi robiących coś w zły, lub nie do końca dobry sposób i będących przekonanym o swojej racji (a później wyklinającym innych od idiotów jak to mieliśmy już w tym wątku). Proponuję wybrać się do pracy do rzetelnego warsztatu, tam szybko zostaniesz zweryfikowany.
Na pewno nie jestem specjalistą, nie podniecam się tym, że umiem wyregulować gaźnik czy zrobić inną śmieszną rzecz. Nie zbliżam się nawet do procenta tego, co chciałbym umieć. Nie wątpię w Twoje umiejętności, czy zaangażowanie w motoryzację. Po prostu z doświadczenia mówię - nie umiesz, to sam nie ruszaj bo coś spierdolisz i nawet nie będziesz o tym wiedział. Najlepiej jest znaleźć kogoś, kto się na tym zna i pokaże Ci jak to zrobić poprawnie.
Płaczemy wszyscy na Januszy ze stodoły, którzy naprawili nam pompę paliwa na opaski zaciskowe i taśmę izolacyjną (autentyk z roboty w mercu W202), a właśnie od takich pierdół się zaczyna.

A tak dla ciekawostki w Hondzie była uszkodzona wiązka sterowania wyprzedzeniem zapłonu - moduł do wymiany. I przy okazji muszę poprawić całą elektrykę bo jakiś ******, do którego zaprowadził ją poprzedni właściciel najprawdopodobniej czytał poradniki w internecie i przekopał się przez wszystko, co mógł wyjąć. Oczywiście analizy elektronicznej nie zrobił. A wystarczyło pomyśleć, 5 minut roboty i 50 zł za używany moduł.

Offline

 

#32 2016-02-06 17:26:26

 bumek

http://i.imgur.com/5lRhRyE.png

Skąd: KOL
Zarejestrowany: 2014-07-16
Posty: 579
Punktów :   
Pojazd: Zetka 72 2011r / Eclipse 2gen
Wiek: 18

Re: (Problem) Nie mogę odpalić, biegi sie zacinają i gaśnie po zatrzymaniu

Zaraz, zaraz. Jak w nowej zetce mógł by być przestawiony zapłon, zepsuty moduł, cewka czy coś innego, skoro ten motorek przechodził testy w fabryce po złożeniu? U sprzedawców zdarza się, że bawią się z gaźnikiem, ale nic innego, trochę realizmu.. A poza tym, zetka nie strzela, tylko po prostu słabo odpala, a mieszanie ssaniem pomaga, czyli co? Typowy objaw rozregulowanego gaźnika. A regulacja gaźnika, czyli po prostu kręcenie śrubką, to nie żadna filozofia, a ja nie spotkałem się z poradnikiem, w którym było by coś nieprawidłowego. Jest na to dużo sposobów i każdy działa, tylko z niektórymi trzeba się więcej pobawić. A z diagnozowaniem przez internet to jest tak, że jak coś typowo wskazuje na daną usterkę, to w takiej prostej konstrukcji raczej niemożliwe jest aby było to coś innego. Jakby było tak jak ty mówisz, to fora by nie istniały, albo nie było by działu awarie :> A co do warsztatu w którym sobie dorabiam, to może to nie jest jakieś aso, tylko jednostanowiskowy garaż, ale coś umiem. A naprawa nie polega na tym, że kupujesz części i po kolei wymieniasz, tylko zaczyna się od rzeczy, w których możesz kopać bez wkładania hajsu. A zetka to taka prościzna w porównaniu do samochodów, szczególnie nowych, że awarie i ich objawy możesz znać na pamięć.

Ostatnio edytowany przez bumek (2016-02-06 17:34:16)


http://i.imgur.com/QIIhv7n.gif

Offline

 

#33 2016-02-06 19:57:52

 wfinger

http://i.imgur.com/5lRhRyE.png

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 989
Punktów :   14 
Pojazd: Zk+72cc Octavia 1.9TDI Rider
Wiek: Easy Rider 1955 :)

Re: (Problem) Nie mogę odpalić, biegi sie zacinają i gaśnie po zatrzymaniu

Chłopaki wrzućcie na luz, Kes ma najnormalniejszą zetkę z jej najnormalniejszymi narowami, już wie jak jeździć jedyny jego problem to to że jakiś samozwańczy mechanior pokęcił dwoma śrubkami na gaźniku więc do ewentualnej poprawy tylko regulacja przez kogoś co ma pojęcie jak to zrobić... i tyle

Offline

 

#34 2016-02-06 20:47:13

 Minos

http://i.imgur.com/YzRVJ7Y.png

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2014-03-15
Posty: 206
Punktów :   
Pojazd: Junak M25, Yamaha Virago
Wiek: 1956
WWW

Re: (Problem) Nie mogę odpalić, biegi sie zacinają i gaśnie po zatrzymaniu

Amen.


"lewa"

Offline

 

#35 2016-02-06 21:10:08

 Gost Rider

http://i.imgur.com/5lRhRyE.png

Skąd: Mechowo
Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 833
Punktów :   11 
Pojazd: Romet ZXT 125 & Dafier HW50B
Wiek: 35
WWW

Re: (Problem) Nie mogę odpalić, biegi sie zacinają i gaśnie po zatrzymaniu

bumek napisał:

Zaraz, zaraz. Jak w nowej zetce mógł by być przestawiony zapłon, zepsuty moduł, cewka czy coś innego, skoro ten motorek przechodził testy w fabryce po złożeniu?

Romet nie ma fabryki tylko montownie w której montaż jest chyba gorszy a niżeli w Chinach.Ba co niektórzy w sklepie na zapleczu lepiej składają te szerszenie a niżeli robotnicy w Podgrodziu za minimalną krajową.


Po czym poznać dobrego motocyklistę?
Po umiejętności przewidywania i krytycznego traktowania własnych umiejętności.
Dobry motocyklista nie lekceważy praw fizyki, zawsze podchodzi z dużą nieufnością do innych uczestników ruchu, z góry zakłada, co dany delikwent może zrobić i jak wówczas będzie się ratował. Stara się myśleć także za innych.

Offline

 

#36 2016-02-06 21:20:17

 Minos

http://i.imgur.com/YzRVJ7Y.png

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2014-03-15
Posty: 206
Punktów :   
Pojazd: Junak M25, Yamaha Virago
Wiek: 1956
WWW

Re: (Problem) Nie mogę odpalić, biegi sie zacinają i gaśnie po zatrzymaniu

Zgadza się. Dlatego ważny jest sprzedawca i jego zaplecze techniczne. Chłopakom z Podegrodzia nie dziwię się. Jaka płaca taka praca.


"lewa"

Offline

 

#37 2016-02-06 22:21:49

 Kes

http://i.imgur.com/YzRVJ7Y.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2016-02-02
Posty: 93
Punktów :   
Pojazd: Yamaha MT-03 321
Wiek: 29
WWW

Re: (Problem) Nie mogę odpalić, biegi sie zacinają i gaśnie po zatrzymaniu

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. W poniedziałek wziąłem wolne i jadę do serwisu (autoryzowany, wskazany przez Rometa, by gwarancji nie stracić). Zobaczymy co będzie.

Staram się codziennie po kilka km jeździć. Musze powiedzieć, ze jazda na ssaniu (no nie da się inaczej) trochę daje po kieszeni... Dzisiaj musiałem zatankować, a Zetkę wręcz dopchałem na stację (btw... wskaźnik paliwa jest chyba mało precyzyjny, co?). Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że tydzień temu wlałem 3 litry, a przejechałem 50 km... A co do objawów... wczoraj pięknie wszystko działało, a dzisiaj... znów mi się blokował między 1, N i 2... Na chwilę nawet aż tak, że miałem 2, schodziłem na N, ale nie moglem rzucić jedynki... Ale jakoś rozjeździłem.

--------------------------------------------------------
Odtąd update- byłem u mechanika. Raz- podciągnął sprzęgło. Dwa- wyregulował gaźnik (a jednak!). I nagle się okazuje, że nic nie gaśnie przy zatrzymaniu, biegi się nie zacinają (nooo... prawie... ale załóżmy, ze to ja źle wbiłem kilka razy) i odpala za pierwszym naciśnięciu startera.

Świecy nie było sensu wymieniać. Chciałem by mi wymienił olej, ale powiedział, że nie, że nie trzeba, ze po 500km. A czytałem kilka opinii, że nawet już po 30km...

Ostatnio edytowany przez Kes (2016-02-08 14:37:34)

Offline

 
  • Index
  •  » Awarie i serwis.
  •  » (Problem) Nie mogę odpalić, biegi sie zacinają i gaśnie po zatrzymaniu
Liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HostinnÊ Výrobce betonových septiků legowisko ortopedyczne dla kota